Home » Aktualności » Pomoc dla Ukrainy – zaktualizowane informacje o akcjach w naszej szkole

Pomoc dla Ukrainy – zaktualizowane informacje o akcjach w naszej szkole

Zapraszamy na podwójny kiermasz 7 marca!
W najbliższy poniedziałek odbędzie się kolejna akcja, z której dochód przeznaczony będzie w całości na pomoc dla Ukrainy.
Tym razem chcemy Was zaprosić na 2 kiermasze:
-kiermasz przepysznych ciast, który zorganizowany będzie przez grupę uczennic z klasy 2C i wspierany przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu(I piętro)
– kiermasz książek i rękodzieła (II piętro)organizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu
Kiermasze rozpoczną się już po pierwszej godzinie lekcyjnej.
Dodatkowo mamy prośbę: jeśli macie w domu książki lub biżuterię, które chcielibyście przeznaczyć na kiermasz i w ten sposób pomóc osobom dotkniętym przez wojnę, czekamy na nie w sali 303 od rana lub można je będzie donosić w trakcie kiermaszu.

W związku z sytuacją na Ukrainie ogłaszamy też zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.
W sali 303 zbieramy:
-żywność z długim terminem przydatności do spożycia
-środki opatrunkowe
-środki czystości
-środki higieny osobistej
-ciepłe ubrania (nowe lub w bardzo dobrym stanie)
-nowa bielizna i skarpety (męskie, damskie, dziecięce)
-koce, śpiwory, karimaty
Dary rzeczowe zbieramy od 1 marca przez najbliższe dwa tygodnie.
Część z zebranych darów przekażemy osobom, które dotarły już bezpiecznie do Polski, część z nich dostarczona zostanie na Ukrainę.

Nasze liceum zostało poproszone o wsparcie rzeczowe na rzecz kobiet i dzieci, które opuściły Ukrainę z powodu toczącej się wojny. Zamieszkają w bliskim sąsiedztwie naszej szkoły.

Wszystkie klasy zaangażowały się w zakup najpotrzebniejszych w tym momencie rzeczy, takich jak na przykład: kapcie, szampony, skarpetki, bielizna, szczotki do włosów i wiele innych.Zważywszy na to, że potrzeby są naprawdę ogromne, bardzo prosimy całą społeczność szkolną o dodatkowe wsparcie zbiórki następującymi rzeczami:
– buty damskie zimowe na płaskim lub traktorze- różne rozmiary
– buty dla dzieci, nastolatków zimowe – różne rozmiary
– bielizna dla dzieci i nastolatków
– bielizna dla kobiet, również biustonosze
– piżamy damskie i dziecięce
– ubrania damskie – codzienne, tj. spodnie, dżinsy, bluzki i t-shirty
– torby sportowe, podróżne, walizki na kółkach

Podarowane rzeczy powinny być NOWE LUB UŻYWANE, ALE CZYSTE I W BARDZO DOBRYM STANIE, ponieważ przekazywane będą na bieżąco potrzebującym mamom i ich dzieciom!

Dary przynosimy do sali 303 od najbliższego poniedziałku.
Listę najpotrzebniejszych rzeczy będziemy aktualizować.

Po raz kolejny prosimy o wsparcie!

Poniżej zweryfikowane zbiórki na rzecz pomocy osobom doświadczonym wojną w Ukrainie.

HOMO FABER
Konto: 93 1940 1076 3069 8598 0000 0000
W tytule „Ukraina”

POLSKIE CENTRUM POMOCY MIĘDZYNARODOWEJ (PCPM)
tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy

FUNDACJA „NASZ WYBÓR” – działa na rzecz Ukraińców w Polsce od 2014 roku.
Link do zbiórki: https://tiny.pl/9l8mb

POLSKA MISJA MEDYCZNA
Wpłat można dokonywać na stronie: https://pmm.org.pl/chce-pomoc#ukraina
oraz poprzez Facebooka: https://tiny.pl/9l8tc