Home » Aktualności » Informacje dla młodzieży z Ukrainy

Edukacja dla Ukrainy numer 1

Tematy do rozmów

Szkoły polecane na stronach ukraińskiego Ministerstwa Oświaty

W związku z sygnałami od części rodziców ukraińskich, dotyczących potrzeby urzędowego udokumentowania zakończenia edukacji szkolnej przez uczniów, umieściliśmy na stronie BE spis szkół prowadzących zdalna naukę, rekomendowanych przez   ukraińskie Ministerstwo oświaty (w załączniku tłumaczenie):  Cписок офіційних онлайн-шкіл та платформ в Україні, що організовують навчальний процес в умовах війни – Edukacja (um.warszawa.pl)

Pomoc psychologiczna i prawna

Bezpłatna szkoła on line dla uczniów z Ukrainy

Fundacja EduSEN i Stowarzyszenie Klanza Bogatynia uruchamiają bezpłatną SZKOŁĘ ONLINE dla dzieci z Ukrainy.

Kontynuacja szkoły w ukraińskim systemie nauczania kierowana jest dla wszystkich chętnych, którzy planują wrócić na Ukrainę lub zostali w swoim kraju. Nie zastąpimy prawdziwej szkoły, ale damy możliwość oderwania się od smutnej i tragicznej rzeczywistości, możliwość kontaktu z rówieśnikami i namiastkę normalności.

Więcej informacji na stronie:
Bezpłatna SZKOŁA ONLINE dla dzieci z Ukrainy. – Fundacja EduSEN Wydawnictwo Szkolenia (edukacjasen.pl)

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

W załączniku najważniejsze informacje dotyczące zapisu dzieci do polskich szkół:

Informacja w języku polskim i ukraińskim