Home » Aktualności » Klasa II D z wizytą w SGGW

Klasa II D z wizytą w SGGW

22 czerwca, korzystając z zaproszenia Pracowników Zakładu Fitopatologii, Zakładu Entomologii Stosowanej i Zakładu Roślin Ozdobnych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, klasa II D wraz z wychowawcą – p. Adamem Skalmierskim i nauczycielką biologii – p. Marzeną Domarecką-Łubkowską wzięła udział w warsztatach przyrodniczych.

Rozpoczęły się one od zwiedzenia laboratoriów i zapoznania z nowoczesną aparaturą specjalistyczną Wydziału Ogrodniczego SGGW. Następnie odbyły się mini-warsztaty mikrobiologiczne, na których samodzielnie przygotowywaliśmy i analizowaliśmy preparaty różnych grzybów powodujących choroby infekcyjne roślin w zieleni miejskiej.  Mieliśmy też okazję obejrzeć kolekcję krajowych i egzotycznych gatunków motyli oraz poćwiczyć odróżnianie motyli od ciem. Kolejnym punktem programu był pokaz żywych owadów – mogliśmy m.in. zaprzyjaźnić się z karaczanami madagaskarskimi oraz szarańczą wędrowną. Podziwialiśmy też na żywo – pod mikroskopami stereoskopowymi – wybrane gatunki stawonogów m.in. roztocza i przędziorki. Po zajęciach w laboratoriach udaliśmy się do szklarni, gdzie podziwialiśmy kolekcje roślin ozdobnych oraz roślin z różnych stref klimatycznych. Na koniec poznaliśmy różne metody rozmnażania roślin ozdobnych i w ramach ćwiczeń praktycznych rozmnażaliśmy wegetatywnie kilka gatunków krzewów.

Na pamiątkę wizyty każdy uczestnik otrzymał ołówek, długopis, notatnik i smycz SGGW. Dziękujemy Pracownikom SGGW za zaproszenie i wspaniałą atmosferę.