Home » Festiwal artystyczny

Festiwal artystyczny

Tegoroczna FAZA odbędzie się w dniach 15-16 marca!

FAZA, czyli Festiwal Artystyczny Zamoyskiej Awangardy, to inicjatywa podobna do Zamoyskiego Festiwalu Teatralnego z 2017 roku, jednak w 2018 roku filarami naszego festiwalu oprócz teatru były też taniec, muzyka, śpiew, malarstwo i fotografia. Jest on skierowany do młodzieży w wieku 15-20 lat. Jako organizatorzy pragniemy rozwijać pasje i talenty młodych ludzi oraz budzić w nich wrażliwość na sztukę. Inicjatywa ta ma także na celu rozwijanie zaplecza artystyczno-humanistycznego Zamoyskiego oraz wzbogacenie życia szkolnego.

Edycja 2018 r. odbyła się w dniach 16-17 marca 2018 roku. Hasłem przewodnim był cytat Artura Schopenhauera: “Świat jest tylko moim wyobrażeniem”. Zdanie to można interpretować na wiele sposobów, co daje uczestnikom dużo swobody na wyrażenie siebie podczas festiwalu. Zapraszamy każdego kto pragnie dobrej rozrywki kulturalnej.

 

Wszelkie dodatkowe informacje odnośnie festiwalu można uzyskać na naszej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/fffazzza/ oraz poprzez  kontakt mailowy: 18lo.faza@gmail.com

Zamoyski Festiwal Teatralny 2017 już za nami!

W dniach 21 i 22 kwietnia w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Zamoyskiego Festiwalu Teatralnego. Gościliśmy na Smolnej kilka młodzieżowych grup teatralnych, których przedstawienia oceniało jury w składzie: Sławomir Krawczyński – reżyser teatralny, dramatopisarz i scenarzysta, Kamila Straszyńska – studentka reżyserii i wiedzy o teatrze, a także instruktorka Ogniska Teatralnego „U Machulskich” i Katarzyna Stefanowicz – absolwentka choreografii i teorii tańca.

To były dwa dni pełne emocji, wielu form artystycznego wyrazu i nowatorskich spojrzeń na dzieła Stanisława Wyspiańskiego oraz Jarosława Iwaszkiewicza.

Nagrodę Grand Prix zdobyła grupa teatralna „Inspiracja” za spektakl „Siedem Panien Głównych”. W nagrodę grupa weźmie udział w warsztatach organizowanych przez Ognisko Teatralne „U Machulskich”. Wyróżnienie otrzymała grupa K. O. Produkcja (aktorzy otrzymali zaproszenia na przedstawienia Teatru „Ateneum”) oraz grupa „Drewno” (w nagrodę grupa wystawi swoje przedstawienie na deskach Teatru „Ochota”). Wszystkim laureatom oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy grupom teatralnym za występy, sędziom za wydanie werdyktu i cenny dla dalszego rozwoju uczestników festiwalu feedback, widowni za obecność i aktywny odbiór sztuki, a nauczycielom za opiekę nad całym przedsięwzięciem. (Organizatorzy ZFT)

Program Festiwalu

 

Zamoyski Festiwal Teatralny

Zamoyski Festiwal Teatralny to inicjatywa uczniów naszego Liceum. Jest skierowany do wszystkich osób zainteresowanych teatrem między 15 a 20 rokiem życia. Ma na celu upowszechnienie tego rodzaju sztuki. Festiwal ma być przede wszystkim źródłem pięknych i inspirujących wrażeń, skierowanym do młodzieży licealnej, zwłaszcza Zamoyszczaków. Dodatkową korzyścią z tego wydarzenia jest możliwość wypróbowania swoich umiejętności aktorskich, pokazania ich światu oraz zyskania szerszej sławy i uznania, które mogą być niekiedy impulsem do podążenia drogą aktorstwa w dalszym życiu.

Pierwsza edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2017 roku w auli Liceum. Tematem przewodnim sztuk, które wówczas zostaną przedstawione, jest cytat z „Romea i Julii” Williama Szekspira: “Jesteśmy zbudowani z tego samego materiału, co nasze sny”. Mamy nadzieję, że zapewni to zarówno widzom, jak i uczestnikom, dodatkowe wrażenia artystyczne.

plakat zft

 

2016 Copyright Statmedi