Czytaliśmy razem
Dziękujemy wszystkim Zamoyszczakom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas może niewiele, ale za to sami zapaleńcy. A w przyszłym roku na pewno będzie lepiej!
Dziękujemy wszystkim Zamoyszczakom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas może niewiele, ale za to sami zapaleńcy. A w przyszłym roku na pewno będzie lepiej!
Być może jeszcze nie wszyscy wiedzą, że w naszej bibliotece pojawiły się ostatnio nowe kanapy. Widać już, że stali bywalcy chętnie z nich korzystają – czytając, rozmawiając, czy też po prostu odpoczywając. Zapraszamy także tych, którzy w bibliotece pojawiają się rzadko i nie poznali jeszcze jej nowego oblicza. Można posiedzieć na kanapie, przejrzeć prasę, a […]
W naszej szkole w październiku – Miesiącu Bibliotek Szkolnych – codziennie na przerwie o godz. 10.40 nauczyciele czytają uczniom w bibliotece. I to każdego dnia w innym języku! Tak było i w tym roku. Można było posłuchać ciekawych fragmentów książek po angielsku, niemiecku, francusku, no i oczywiście po polsku! Spotkania te często stają się dla […]
Czy nauczyciel po pracy zajmuje się jedynie sprawdzaniem klasówek i przygotowywaniem kolejnych lekcji? Możecie się o tym przekonać oglądając wystawę prezentującą, co nauczyciele i pracownicy szkoły robią w wolnym czasie. Znajduje się ona na II piętrze przy bibliotece. Zapraszamy!
Czytałeś ostatnio coś ciekawego? Napisz recenzję – dzięki niej Twój kolega dowie się, co warto przeczytać! Akcja jest międzyszkolna – recenzjami wymienimy się potem z uczniami z innych szkół. Będzie to okazja do przekonania się, jakie lektury interesują warszawską młodzież. Więcej informacji możesz uzyskać w bibliotece szkolnej.
Moi Drodzy! Warto zainteresować się tym multimedialnym projektem Fundacji Legalna Kultura. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.kulturanawidoku.pl/ Przed naszą szkolną biblioteką wiszą plakaty, z których można pobierać książki i muzykę przy pomocy kodów QR. Przyjdźcie i sprawdźcie!
W piątek, 10 czerwca o godz. 10.00 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytania w jednym momencie. Zebraliśmy się na szkolnym boisku, przynieśliśmy książki i przez chwilę oddaliśmy się lekturze. Pomysłodawcą akcji jest miesięcznik „Biblioteka w szkole” i została ona przeprowadzona w dniu dzisiejszym w wielu polskich szkołach.