Na zdjęciu kilkunastoosobowa grupa młodzieży i nauczycieli pokazuje okładki czytanych książek.
Czytaliśmy razem

Dziękujemy wszystkim Zamoyszczakom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas może niewiele, ale za to sami zapaleńcy. A w przyszłym roku na pewno będzie lepiej!

Na zdjęciu młodzież wypoczywająca na kanapach w bibliotece.
Zapraszamy do kącika prasowego!

Być może jeszcze nie wszyscy wiedzą, że w naszej bibliotece pojawiły się ostatnio nowe kanapy. Widać już, że stali bywalcy chętnie z nich korzystają – czytając, rozmawiając, czy też po prostu odpoczywając. Zapraszamy także tych, którzy w bibliotece pojawiają się rzadko i nie poznali jeszcze jej nowego oblicza. Można posiedzieć na kanapie, przejrzeć prasę, a […]

Na zdjęciu grupka młodzieży na ławce przed biblioteką słucha czytającej nauczycielki.
Czytamy w obcych językach

W naszej szkole w październiku –  Miesiącu Bibliotek Szkolnych –  codziennie na przerwie o godz. 10.40 nauczyciele czytają uczniom w bibliotece. I to każdego dnia w innym języku! Tak było i w tym roku. Można było posłuchać ciekawych fragmentów książek po angielsku, niemiecku, francusku, no i oczywiście po polsku! Spotkania te często stają się dla […]

Na zdjęciu wystawka fotografii nauczycieli.
Czy znasz swoich nauczycieli?

Czy nauczyciel po pracy zajmuje się jedynie sprawdzaniem klasówek i przygotowywaniem kolejnych lekcji? Możecie się o tym przekonać oglądając wystawę prezentującą, co nauczyciele i pracownicy szkoły robią w wolnym czasie. Znajduje się ona na II piętrze przy bibliotece. Zapraszamy!

Na zdjęciu plakat promujący akcję.
Poleć książkę koledze!

Czytałeś ostatnio coś ciekawego? Napisz recenzję – dzięki niej Twój kolega dowie się, co warto przeczytać! Akcja jest międzyszkolna – recenzjami wymienimy się potem z uczniami z innych szkół. Będzie to okazja do przekonania się, jakie lektury interesują warszawską młodzież. Więcej informacji możesz uzyskać w bibliotece szkolnej.

Na zdjęciu plakat promujący akcję.
Legalna kultura w Zamoyskim

Moi Drodzy! Warto zainteresować się tym multimedialnym projektem Fundacji Legalna Kultura. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.kulturanawidoku.pl/ Przed naszą szkolną biblioteką wiszą plakaty, z których można pobierać książki i muzykę przy pomocy kodów QR. Przyjdźcie i sprawdźcie!

Na zdjęciu uczniowie czytający na szkolnym boisku.
„Jak nie czytam, jak czytam?”

W piątek, 10 czerwca o godz. 10.00 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytania w jednym momencie. Zebraliśmy się na szkolnym boisku, przynieśliśmy książki i przez chwilę oddaliśmy się lekturze. Pomysłodawcą akcji jest miesięcznik „Biblioteka w szkole” i została ona przeprowadzona w dniu dzisiejszym w wielu polskich szkołach.