Chór

Chór przy XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie istnieje od września 2014 r. Zrzesza uczniów i nauczycieli naszego liceum. Pomysłodawczynią takiego zespołu była pani prof. Urszula Golnik – polonistka. To jej zabiegi i starania sprawiły, że w naszej szkole pojawił się i podjął współpracę z młodzieżą znany warszawski muzyk i chórmistrz, pan Artur Backiel, który prowadził chór przez ponad rok. Po przerwie chór wznowił swoją działalność w grudniu 2016 pod batutą pani Marty Szeligi, chórmistrzyni i pedagoga emisji głosu. Swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne – początek i zakończenie roku szkolnego, dzień patrona, dzień otwarty dla kandydatów, wigilie i inne ważne w kalendarzu szkoły daty. Jest także wizytówką liceum poza jej murami. Na stałe współpracuje ze Szpitalem Dziecięcym przy ulicy Żwirki i Wigury. Co roku śpiewa dla dzieci kolędy, a w czerwcu 2017 r. planuje koncert z lżejszym repertuarem w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia istnienia Szpitala.

Nadrzędnym celem powstania chóru w naszym liceum jest wychowanie młodzieży poprzez muzykę. Muzyka uwrażliwia, uczy dobrego smaku artystycznego, sprawia, że czujemy się cząstką wspólnoty i uczymy się odpowiedzialności za zespół, za jego poziom i wyniki artystyczne. Ewenementem na skalę warszawską są śpiewający w chórze nauczyciele, pan prof. Grzegorz Chyliński – anglista i pan prof. Adam Skalmierski – matematyk, co sprawia, że uczniowie mogą poznać swoich nauczycieli także od innej strony.

Do chóru można dołączyć w każdym momencie, również w trakcie trwania roku szkolnego. Jedynym kryterium przyjęcia jest zaangażowanie czasowe, chęć do doskonalenia swojego głosu i gotowość do podejmowania wyzwań.

Chętnych prosimy o kontakt na adres mailowy: zamoyski.chor@gmail.com

Śpiewać każdy może…

Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze w tym roku spotkanie chóru szkolnego, które odbędzie się w poniedziałek, 18 września o godz. 15.40 w auli.

Czytaj więcej

2016 Copyright Statmedi