Home » UCZEŃ » Koła zainteresowań » Zespół muzyczny

Zespół muzyczny

Zespół wokalno-instrumentalny Qui Pro Quo powstał na początku roku szkolnego 2018/2019 z inicjatywy p. Piotra Klimskiego oraz uczniów. Dyrygentką od początku istnienia jest Dominika Scisłowska – uczennica naszego liceum i jednocześnie szkoły muzycznej. Obecnie zespół składa się z około 20 utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły. Są to: wokaliści (dziewczęta i chłopcy), gitarzyści, flecistki, wiolonczelistka, pianista i perkusista.
Jesteśmy zgranym, a zarazem różnorodnym zespołem, dzięki czemu nie ograniczamy się do jednego gatunku muzycznego.
Nasze dotychczas przygotowane utwory można wysłuchać na kanale Qui Pro Quo Zespół Muzyczny na Youtube. (Julia Ostrowska)

Koncert niepodległościowy

W czwartek, 21 listopada odbył się koncert, który zamknął obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole. Dziękujemy zespołowi „Qui pro quo” za wspaniały występ!

Czytaj więcej

Jakaś światłość nad Betlejem, czyli zamoyski koncert kolęd

W środę, 19 grudnia  szkolny zespół muzyczny wprowadził w murach Zamoyskiego prawdziwie świateczną atmosferę. Tego dnia odbył się wspaniały koncert kolęd – mogliśmy usłyszeć kilkanaście utworów, często całkiem zapomnianych, a naprawdę przepięknych. Były to na przykład: Gore gwiazda Jezusowi, Kolęda Maryi, Pastorałka od serca do ucha czy Skrzypi wóz. Ogromnie dziękujemy naszym muzykom za te […]

Czytaj więcej

Zamoyski świętuje odzyskanie niepodległości

W piątek, 9 listopada rozpoczęliśmy w naszej zamoyskiej społeczności świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości. Po trzech pierwszych lekcjach, ubrani na galowo wylegliśmy tłumnie na szkolne korytarze, by o godzinie 11.11 zaśpiewać wspólnie hymn.   Następnie wszystkie klasy udały się z wychowawcami do swoich sal, by tam zasiąść do przygotowanego wcześniej przez uczniów niewielkiego poczęstunku. Pięknie i […]

Czytaj więcej

2016 Copyright Statmedi