Mikołaje z Zamoyskiego z prezentami w szpitalu

Ponieważ pacjenci, dla których zbieraliśmy podarunki, w trakcie trwania naszej akcji przenosili się z ulicy Litewskiej do nowej siedziby szpitala przy ulicy Trojdena, przedłużyliśmy czas trwania zbiórki o tydzień. W czwartek, 3 grudnia udało nam się dostarczyć zebrane materiały, których było niemało. Nasze liceum wraz ze znajdującym sie obok gimnazjum połączyły siły i uzbierały tyle rzeczy, że dzieci wraz z personelem płakały, nie mogąc uwierzyć, że to naprawdę dla nich! Uczniowie zebrali m.in. ponad 50 par nożyczek, 40 sztuk klejów we wszelkich możliwych postaciach, 70 opakowań flamastrów i kredek, ogromne ilości papieru różnego typu oraz mnóstwo gier, puzzli, pluszaków i innych zabawek, dzięki którym mali pacjenci poczuli się jak w wiosce Świętego Mikołaja. Dodatkowo każde z dzieci dostało cudowną kartkę wykonaną dzięki inicjatywie Agaty Cichockiej z II G, a do tego dużego misia ze zbiórki organizowanej w sąsiednim gimnazjum. Wszystkim biorącym udział w akcji z całego serca dziękuję! Nie spodziewałam się, że będzie się ona cieszyć aż tak dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony uczniów, lecz także nauczycieli. Gdy wspominam, ile rzeczy przynieśliście, ciągle się wzruszam i jestem ogromnie szczĘśliwa! To niezwykłe, ile macie w sobie chęci do pomocy innym! Mam nadzieję, że każda kolejna akcja będzie kończyć się tak samo wspaniale. Jeszcze raz dziękuję. (Martyna Markiewicz, klasa I C)