Klub debat

Spotkania Klubu Debat odbywają się w każdy piątek o 14:50

Uczniowie naszego liceum mają możliwość uczestnictwa w cotygodniowych warsztatach wprowadzających ich w świat konstruowania skutecznej argumentacji, przemawiania publicznego oraz krytycznego spojrzenia na otaczającą ich rzeczywistość. W trakcie zajęć młodzież dowiaduje się, w jaki sposób współpracować w zespole, z szacunkiem wymieniać opinie i otwierać się na różne punkty widzenia.

Podczas zajęć debatanci przygotowują się m.in. do udziału w Warszawskiej Lidze Debatanckiej. W ramach rozgrywek regularnie odbywa się szereg debat w stylu oksfordzkim z udziałem uczniów szkół warszawskich  i szerokiej szkolnej publiczności. – Uczestnictwo szkolnej reprezentacji w Lidze służy nowoczesnej edukacji „twórczej i tolerancyjnej” oraz przygotowuje uczniów do podejmowania „świadomej odpowiedzialności” za swój własny rozwój i szkolną oraz lokalną wspólnotę – piszą organizatorzy na stronie internetowej WLD.

Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, studenci Uniwersytetu Warszawskiego związani z polskim środowiskiem debatanckim. – Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich uczniów szkoły, którzy interesują się szeroko pojętym życiem publicznym i chcą nauczyć się przekonywać  do swoich racji innych, a także słuchać ich opinii ­– zachęcają trenerzy.

Opiekun i koordynator współpracy z Klubem Debat UW: p. Leszek Kozłowski

 

Zamoyski debatuje!

Kolejny etap zmagań debatantów

Licealiści debatowali w Zamoyskim

Liga Debatancka znów działa!

A Zamoyszczacy debatują…

Zamoyszczacy znów debatowali

Sukces w pierwszej kolejce WLD

Turniej debat w Krakowie