Zamoyski Festiwal Teatralny 2017

W dniach 21 i 22 kwietnia w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Zamoyskiego Festiwalu Teatralnego. Gościliśmy na Smolnej kilka młodzieżowych grup teatralnych, których przedstawienia oceniało jury w składzie: Sławomir Krawczyński – reżyser teatralny, dramatopisarz i scenarzysta, Kamila Straszyńska – studentka reżyserii i wiedzy o teatrze, a także instruktorka Ogniska Teatralnego “U Machulskich” i Katarzyna Stefanowicz – absolwentka choreografii i teorii tańca.

To były dwa dni pełne emocji, wielu form artystycznego wyrazu i nowatorskich spojrzeń na dzieła Stanisława Wyspiańskiego oraz Jarosława Iwaszkiewicza.

Nagrodę Grand Prix zdobyła grupa teatralna “Inspiracja” za spektakl “Siedem Panien Głównych”. W nagrodę grupa weźmie udział w warsztatach organizowanych przez Ognisko Teatralne “U Machulskich”. Wyróżnienie otrzymała grupa K. O. Produkcja (aktorzy otrzymali zaproszenia na przedstawienia Teatru “Ateneum”) oraz grupa “Drewno” (w nagrodę grupa wystawi swoje przedstawienie na deskach Teatru “Ochota”). Wszystkim laureatom oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy grupom teatralnym za występy, sędziom za wydanie werdyktu i cenny dla dalszego rozwoju uczestników festiwalu feedback, widowni za obecność i aktywny odbiór sztuki, a nauczycielom za opiekę nad całym przedsięwzięciem. (Organizatorzy ZFT)

Na zdjęciu scena i widownia podczas festiwalu.

Tags