Kurs językowy na Malcie

Dotarłyśmy na miejsce bez problemu w niedzielę późnym wieczorem. W poniedziałek rano przydzielono nas do grup i o godz. 9 zaczęły się zajęcia. Mamy grupę 14-osobową, jedna osoba z Portugalii, jedna z Francji, trzy z Hiszpanii, pozostałe osoby są z Polski. Na początku lekcji, każdy powiedział kilka słów o sobie, oczywiście po angielsku. Na lekcjach były poruszane tematy o podróżowaniu, systemie szkolnictwa w różnych krajach, pisaliśmy krótkie opowiadanie i ćwiczyliśmy gramatykę. Wczoraj po zajęciach byliśmy na krótkiej wycieczce zorganizowanej przez szkołę do stolicy Malty – Valetty. Poznajemy nowe osoby z różnych krajów, choć 80% osób na kursie to Polacy.

Minął nam już pierwszy tydzień kursu. Codziennie ćwiczyliśmy angielski, szczególnie mówienie – nauczycielka bardzo zwracała uwagę na prawidłową wymowę. Rozmawialiśmy o kulturze maltańskiej i jej symbolach, każdy musiał też wygłosić krótką prezentację na temat ciekawych miejsc lub rzeczy w swoim kraju. Poznałyśmy dużo nowych czasowników. W sobotę byłyśmy na wycieczce organizowanej przez szkołę na wyspę Gozo, dziś podziwiałyśmy piękne widoki i morze na wyspie Komino. Część osób z naszej grupy już nas opuściła i jutro zaczynamy zajęcia w mniejszym składzie. Poniżej zdjęcie naszej grupy. (Monika Jakubowska i Agnieszka Sauter)