Kropla nadziei w Zamoyskim

29 października w naszym liceum odbyły się prelekcje dla uczniów klas trzecich na temat „Krwiodawstwo propozycją postawy w dorosłym życiu”. Prelekcje przeprowadził pan Jan Faberski za Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej. Misją tego stowarzyszenia jest m.in. edukacja społeczeństwa, szczególnie ludzi młodych, w celu zapewniania krwi na potrzeby Polskiej Służby Krwi w ramach realizowanego programu edukacyjnego „Podaruj Kroplę Nadziei”. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Święty Jan Paweł II mówił, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi”. Nasi uczniowie będą mieli możliwość oddania krwi w dniu 19 listopada w Centrum Krwiodawstwa w Warszawie. (Krystyna Goździewska)