Mamy puchar w Trio Basket

W sobotę 9 marca odbyła się 17. edycja turnieju koszykówki Koźmiński Trio Basket. W turnieju wzięło udział 56 drużyn męskich. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny:
1. „Zamoy” w składzie: Alan Sipiorski, Piotr Bielecki, Kamil Niedżwiecki  pod opieka p. Magdaleny Dziki.
2. Drużyna w składzie: Wiktor Sado, Szymon Gdulski, Damian Płaskowicki, Tomasz Nitsch pod opieką p. Katarzyny Bednarczuk.
3. „Chłopcy ze Smolnej” w składzie: Krystian Wojtuszkiewicz, Szymon Mikulski, Adam Perełkiewicz, Jakub Godlewski pod opieką p. Tomasza Szula.
Po rozegraniu meczy w eliminacjach grupowych do następnego etapu awansowali „Chłopcy ze Smolnej”. Po wygraniu kolejnych eliminacji awansowali do czołowej czwórki Turnieju. W walce o finał  „Chłopcy ze Smolnej ” ulegli druzynie LO z Piaseczna różnicą 2 punktów. Mecz ten był bardzo emocjonujący, szczególnie w ostatniej minucie, w której nasza drużyna zdobyła 5 punktów dzięki dwóm celnym rzutom Jakuba Godlewskiego i jednemu Adama Perełkiewicza, co spowodowało, że wynik do końca był sprawą otwartą. Mimo porażki w walce o finał  „Chłopcy ze Smolnej ” nie stracili koncentracji i woli walki pokonując w meczu o III miejsce drużynę LO Sowińskiego różnicą 1 punktu. Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Na słowa uznania zasłużyli wszyscy zawodnicy rerezentujacy naszą szkołę. Szczególne gratulacje dla drużyny „Chłopcy ze Smolnej”,  których wynik jest najlepszy w historii wystepów naszych drużyn w Turnieju Trio Basket. (Tomasz Szul)

Na zdjęciu złoty puchar i brązowy medal oraz dyplom za zajęcie III miejsca w turnieju Trio Basket.

Tags