Dzień Przyrodnika w Zamoyskim

22 maja odbył się w naszej szkole Dzień Przyrodnika. Uczniowie z klas II C i II D oraz III C i III D byli zaproszeni na wykład, który wygłosił dr Jakub Rok. Tytuł wykładu brzmiał „Dlaczego od 22 lat w Polsce nie powstał żaden Park Narodowy? O polskich puszczach i ich ochronie”. Jednocześnie odbywał się konkurs przyrodniczy, składający się z czterech testów, do których kody QR znajdowały się na różnych piętrach naszej szkoły. Dla osób, które zdobyły najwyższą liczbę punktów, przewidziane były atrakcyjne nagrody. Była również możliwość wzięcia udziału w grze przyrodniczej, gdzie także można było zdobyć ciekawe nagrody. Na długiej przerwie dla chętnych na III piętrze czekało Koło Fortuny, a na I piętrze – kiermasz roślin doniczkowych. Tego dnia w szkole było wesoło i zielono, także dzięki ubraniom w różnych odcieniach zieleni, które spora grupa uczniów z tej okazji założyła.

Tags