Wakacyjny Zaczytany Zamoyski

Gorąco zachęcamy do wypożyczania książek na wakacje! Niech ten letni czas, wolny od nauki, będzie dla Was okazją do relaksu z dobrą książką i poczytania dla przyjemności! Czekają na Was kryminały fantastyka, powieści obyczajowe, reportaże, biografie… – w naszej bibliotece z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy!

Proponujemy Wam także różne ciekawe aktywności związane z literaturą:

1. Zrób sobie zdjęcie podczas czytania w ładnej wakacyjnej scenerii. Podpisz je imieniem i nazwiskiem, podaj także autora i tytuł czytanej książki. We wrześniu zrobimy w bibliotece wystawę!

2. W kilku zdaniach poleć przeczytaną książkę rówieśnikowi. Wasze króciutkie recenzje zostaną opublikowane we wrześniowym numerze Gońca Zamoyskiego.

3. Wykonaj zakładkę do książki nawiązującą do konkretnej lektury. Do zakładki dołącz informację, jaka książka była dla Ciebie inspiracją. Po wakacjach przeprowadzimy konkurs na najciekawszą zakładkę.

4. Podczas wakacyjnych podróży odwiedź miejsce związane z literaturą (pisarzem, książką, postacią literacką). Udokumentuj zdjęciem swoją obecność w tym miejscu i napisz w kilku zdaniach, co można tam zobaczyć. Może uda się stworzyć Literacką Mapę Zamoyszczaków?

5. Wykonaj ilustrację do utworu jednego z Patronów 2023 roku – Wisławy Szymborskiej lub Aleksandra Fredry – technika dowolna. Pracę podpisz imieniem i nazwiskiem, podaj także tytuł i autora ilustrowanego utworu.

Na efekty Waszych działań czekamy do 15 września 2023 r. Zakładki oraz ilustracje do utworów Patronów Roku należy przynieść do biblioteki, pozostałe prace proszę przesyłać na adres agnieszka.mitura@zamoyski.edu.pl Dla aktywnych przewidziane są nagrody (książkowe, oczywiście)!

Na zdjęciu siedząca dziewczyna czytająca na łonie natury.

Tags