Nasz kolejny sukces sportowy

Wyścigi Czwórek na ergometrach wioślarskich to sztafetowe zawody na ergometrach wioślarskich dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Szkoła zgłaszają do zawodów cztery sztafety, po jednej z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych. Każda sztafeta składa się czterech osób – dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Uczestnicy ścigają się na dystansie 8 minut, w trakcie którego zmieniają się co jedną minutę. Każdy z uczestników wiosłuje dwa razy w trakcie wyścigu. Celem każdej sztafety jest pokonanie jak największego dystansu.
Nasi uczniowie z klas  drugich zajęli I miejsce! A uczniowie z klas trzecich – III miejsce! Konkurencja była duża, rywalizacja zacięta, a zawody stały na wysokim poziomie. Różnice na mecie były minimalne. O zwycięstwach poszczególnych załóg decydowały niuanse, jak np. sprawna zmiana zawodników.
Gratulujemy medalistom, a w przyszłym roku powalczymy o więcej. Po doskonałym starcie w tym roku nasze apetyty na sukces wzrosły!