Kolejna edycja Konkursu Explory

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Explory! Zapraszamy na warsztaty online z Laureatami Konkursu, które przygotowują do napisania skutecznego zgłoszenia konkursowego! Odbędą się one 14 listopada o godzinie 18:00 w platformie TEAMS.

Zapisy pod tym linkiem.

Konkurs Explory to ogólnopolska inicjatywa skierowana do młodzieży w wieku 13-20 lat, w ramach której uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i studenci pierwszego roku studiów mogą  zgłaszać projekty z różnych dziedzin naukowych.

Konkurs daje szansę przyszłym badaczom, naukowcom i innowatorom na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Konkurs składa się z trzech etapów:

I etap –zgłoszenia on-line na stronie www.explory.pl/rekrutacja (Ten etap właśnie trwa!)

II etap – projekty zakwalifikowane w I etapie są prezentowane podczas Półfinału odbywającego się online, podczas którego jurorzy złożeni z ekspertów i naukowców z lokalnych uczelni i firm wybierają najlepsze prace; projekty wybrane przez jury dostają  akredytacje do udziału w Finale Konkursu Explory.

III etap – to Krajowy Finał Konkursu Explory odbywający się w ramach Gdynia Explory Week.

Finaliści Konkursu Explory mogą wygrać:

– stypendia na rozwój projektów w wysokości 7 000, 10 000 i 15 000 złotych,

– akredytacje do udziału w prestiżowych międzynarodowych konkursach (np. Regeneron ISEF w USA),

– nagrody specjalne ufundowane przez partnerów i sponsorów Programu Explory.

W oczekiwaniu na spotkanie zachęcamy do zapoznania się z Vademecum Uczestnika Konkursu Explory.