I Zlot Szkół im. Jana Zamoyskiego już za nami!

W piątek 17 listopada w naszej szkole odbył się I Zlot Szkół im. Jana Zamoyskiego. Gościliśmy I Liceum Ogólnokształcące z Zamościa, II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego z Lublina, Technikum im. Jana Zamoyskiego ze Zwierzyńca oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Kanclerza Jana Zamoyskiego z Dąbrowy Górniczej.

Zlot rozpoczęliśmy w auli od powitania Gości przez p. Dyrektor. Następnie p. Aleksandra Jakóbczyk-Gola z Muzeum Historii Polski wygłosiła ciekawy wykład na temat tego, jak w powstającym muzeum zostanie przedstawione miasto Zamość i nasz Patron. W dalszej kolejności głos w imieniu Stowarzyszenia Wychowanków zabrała p. Aneta Mintzberg oraz przedstawiciele naszych Gości. Przedstawili oni pokrótce historię i teraźniejszość swoich szkół.

Po przerwie na drugie śniadanie, kawę i słodki poczęstunek udaliśmy się najpierw na krótki spacer po szkole, a następnie po okolicach szkoły. Pogoda nas nie rozpieszczała, dlatego spacer ograniczył się do bliskich szkole fragmentów Powiśla i Śródmieścia. Nieco zmarzniętych Gości i Gospodarzy rozgrzał pyszny obiad oraz rozmowy i integracja w podgrupach. Zaproszeni uczniowie spędzili miło czas w auli ze swoimi rówieśnikami z naszej szkoły. Nauczyciele spędzili ten czas we własnym gronie, wymieniając się doświadczeniami.

Zlot zakończył koncert w auli. Najpierw wystąpił Dżamojski Jazzband, a po nim uczennica klasy II E – Nela Ponikiewska. Rozstaliśmy się w niezwykle serdecznej atmosferze, z nadzieją, że tym zlotem rozpoczęliśmy piękną tradycję.

Na zdjęciu uczestnicy zlotu.

Program I Zlotu szkół im. Jana Zamoyskiego

no images were found

Tags