Zamoyszczacy podbili Turcję!

Sukces drużyny Rabyte na międzynarodowych zawodach w Turcji.

Drużyna robotyczna Rabyte działająca w naszej szkole zajęła drugie miejsce w kwalifikacjach regionalnych największych na świecie zawodów robotycznych szkół średnich (FIRST Robotics Competitions). W zawodach uczestniczyło 51 drużyn z Australii, Turcji, Indii, Rumunii, Bułgarii, Tajwanu, Chin i Polski.

Zawody odbywały się w Stambule w okresie 5-10 marca. Team Rabyte reprezentowali uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych naszej szkoły oraz kilku uczniów z innych warszawskich szkół średnich. Oprócz nagrody dla drużyny nasz kapitan, Mateusz Sęk z klasy III F, został nominowany do nagrody Dean’s List wyróżniającej liderów promujących wartości STEM (Science, Technology, Engineering, Maths) w lokalnych społecznościach.

Do zawodów przygotowywaliśmy się przez dwa miesiące budując naszego robota o nazwie Sarmatron. Równolegle pozyskiwaliśmy sponsorów, ponieważ samo wpisowe to kilka tysięcy dolarów. Szczególnie istotne było tu pozyskanie naszego sponsora strategicznego – fundacji Empiria i Wiedza. Zawody promują współpracę między zespołami, które podczas meczów tworzą trójzespołowe sojusze. Jak wygląda taki mecz możecie zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/pkHiUoXptok – nasz robot startował po niebieskiej stronie z numerem 8127.

Chcemy bardzo podziękować Dyrekcji szkoły za miejsce na pracownię robotyczną, dostęp do auli, gdzie mogliśmy trenować z robotem oraz elastyczne podejście do zaliczania zajęć, które opuściliśmy. Dziękujemy również Radzie Rodziców Liceum im. Jana Zamoyskiego, która jest najdłużej wspierającym nas sponsorem. To także Wasz sukces.

Dłuższa relacja zdjęciowa znajduje się na naszym Instagramie: https://www.instagram.com/rabyte_association/

Tags