Projekt edukacyjno-teatralny „Dzieci Saturna”

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie „Dzieci Saturna”. Jest to projekt edukacyjno-teatralny skierowany do uczniów klas drugich, trzecich i czwartych szkół średnich oraz pedagogów. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat nastoletniej depresji, podnoszenie świadomości społecznej oraz uwrażliwienie na kwestie zdrowia psychicznego.

„Dzieci Saturna” to performatywny koncert tworzony na podstawie audialnego materiału dokumentalnego: historii osób, które w okresie dojrzewania doświadczyły kryzysu zdrowia psychicznego. To także konsultowana przez suicydolożkę Lucynę Kicińską strona internetowa www.dziecisaturna.pl, na której prócz nagrań znajduje się zestaw praktycznych informacji dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego w kryzysie psychicznym. Integralną częścią projektu są warsztaty teatralno-edukacyjne, prowadzone przez edukatorkę Teatru Dramatycznego Maję Luxenberg oraz twórczynie projektu: Agatę Baumgart, Aleksandrę Matlingiewicz i Annę Kłos.

W środę 6 czerwca uczniowie klas II B, II E, III C i III E mieli okazję obejrzeć w auli naszej szkoły przedstawienie przygotowane przez Teatr Dramatyczny w ramach tego projektu. Aktorzy zaangażowali uczniów do czynnego udziału w spektaklu i dyskusji. 

 

Tags