Trójmiasto według klasy III F

W tym roku na miejsce wycieczki klasa III F wybrała Trójmiasto. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Gdańsk – głównymi atrakcjami było Europejskie Centrum Solidarności, a także wieczorny spacer  gdańskimi bulwarami. Widzieliśmy między innymi budynek poczty polskiej oraz pomnik obrony tego budynku, starego żurawia nad brzegiem Motławy oraz piękną starówkę.
Drugiego dnia odwiedziliśmy Orłowo – nie mogło nas oczywiście zabraknąć na tamtejszym molo; pospacerowaliśmy też po terenach „Maxima”. Był również czas na wędrówkę po plaży i rzucanie kaczek do morza. Następnie zwiedziliśmy rezerwat Kępa Redłowska, w którym mogliśmy podziwiać piękne widoki z klifów, a także dawne zabudowania wojskowe, na przykład stare armaty i magazyn. Po spacerze w rezerwacie weszliśmy na Kamienną Górę, jedną z bogatszych dzielnic mieszkalnych w Gdyni – rozciąga się stamtąd wspaniały widok na całe miasto i zatokę. Wieczorem wróciliśmy do Sopotu na spacer po molo, któremu towarzyszył piękny zachód słońca.
Trzeciego dnia poszliśmy do Opery Leśnej w Sopocie, a po drodze zobaczyliśmy pomnik upamiętniający miejsce, w którym nic się nie wydarzyło. Zwiedziliśmy całą operę, w której można było posłuchać zarówno ptaków, jak i muzyki. Poznaliśmy ciekawostki związane z budową i historią tego miejsca, dowiedzieliśmy się też trochę o muzykach, którzy występowali na scenie Opery Leśnej. (Zofia Fedorko, klasa III F)

Tags