„Matura okazała się pestką. Po 50 latach obejrzyjmy to drzewo.”

W sobotę 8 czerwca na Smolnej 30 miała miejsce niecodzienna uroczystość. W mury swej dawnej szkoły zawitali bowiem Zamoyszczacy, którzy maturę zdawali w 1974 roku, czyli 50 lat temu! Część oficjalna tego spotkania po latach odbyła się w auli szkoły. Gości powitała Dyrektor Liceum pani Monika Owczarek, przemówiła także Prezes Stowarzyszenia Wychowanków pani Aneta Mintzberg. Następnie ster przejęli Szacowni Jubilaci – były i występy artystyczne i obszerna prezentacja zdjęć z czasów szkolnych. Był też oczywiście czas na rozmowy i wspomnienia – z kolegami ze szkolnej ławy, ale i z dawnymi nauczycielami, którzy także byli obecni. Goście mieli możliwość pospacerowania po szkole i obejrzenia, co się w niej zmieniło przez półwiecze, a także spotkania się w zespołach klasowych w salach lekcyjnych. Miłą pamiątką z tego dnia będą z pewnością liczne zdjęcia.

To wspaniałe, że ponad osiemdziesięciu Zamoyszczaków zechciało po latach odwiedzić swą starą szkołę! Oby kontakty odnowione przy tej okazji ożyły i trwały przez długie lata. Już dziś zapraszamy na kolejny jubileusz, a młodsze roczniki maturzystów do organizowania takich spotkań!

fot. p. Ryszard Polit, p. Katarzyna Pietrzak i Stowarzyszenie Wychowanków