Finał projektu „Matematyka dla ciekawych świata”

10 czerwca w auli BUW w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji projektu „Matematyka Dla Ciekawych Świata”,  który w tym roku przeprowadzany był pod hasłem „Muzyczna matematyka , matematyczna muzyka”. Uczestnicy projektu przez trzy miesiące brali udział w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez pracowników UW, dotyczących matematyki wyższej i teorii muzyki. Za rozwiązywane zadania i inne aktywności otrzymywali punkty, które decydowały o wynikach rywalizacji indywidualnej i zespołowej.

Zwycięzcą w kategorii indywidualnej został Adam Reichman z klasy I B, a wśród laureatów znalazła się też Agata Szabat z klasy I A. W kategorii zespołowej nasza szkoła również znalazła się na pierwszym miejscu, po pokonaniu LO Poniatowskiego i LO Hoffmanowej. Do tego sukcesu przyczynili się też uczniowie klasy II B oraz III F.

Serdecznie gratulujemy i ogromnie się cieszymy, że nasi uczniowie klas matematycznych są tak ciekawi świata!

Na zdjęciu dyplom uzyskany w projekcie.