Zamoyskie pierwszaki ślubowały

11 października 2024 r. odbyła się uroczystość ślubowania. Do grona Zamoyszczaków oficjalnie dołączyła młodzież pięciu klas pierwszych. W murach auli, jak co roku, w obecności dyrekcji i grona pedagogicznego zabrzmiały piękne słowa ślubowania:
My, uczniowie klas pierwszych XVIII Liceum imienia Jana Zamoyskiego w Warszawie,
ślubujemy
wypełniać rzetelnie swój obywatelski obowiązek nauki i pracy
dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej,
ślubujemy
wierność najlepszym tradycjom narodu
idei patriotyzmu i humanizmu.
Przyrzekamy
przestrzegać zasad tolerancji w stosunkach międzyludzkich
zgodnie z ideałami wychowawczymi i tradycją naszej
szkoły.

Do uczniów przemówiła pani Dyrektor Monika Owczarek, przedstawicielka Stowarzyszenia Wychowanków Maria Pytlak oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Maria Jechna. Pani Katarzyna Styczyńska, przewodnicząca Rady Rodziców, wręczyła nagrodę najlepszemu maturzyście. W tym roku otrzymał ją Szymon Cegłowski z zeszłorocznej klasy IV A. Serdecznie gratulujemy!

Najmłodsi Zamoyszczacy, życzymy Wam, by lata spędzone w murach Zamoyskiego pozwoliły Wam zdobyć wiedzę i zyskać nowe umiejętności, a także nawiązać przyjaźnie i rozwinąć zainteresowania.