Wrocław jest piękny!

W dniach 31 maja – 2 czerwca odbyła się wycieczka uczniów klasy II G do Wrocławia. Razem z nimi pojechali tam prof. Jan Olenowicz i prof. Tomasz Szul. Zwiedziliśmy Uniwersytet Wrocławski (Aulę Leopoldyńską i Wieżę Matematyczną), Muzeum Pana Tadeusza i rynek. Zobaczyliśmy także dziedziniec Ossolineum, katedrę na Ostrowie Tumskim oraz Panoramę Racławicką.

Dzięki pogodzie, która niezwykle nam się udała, możliwa była również przechadzka po ogrodzie japońskim. Odpowiednio utrzymane i hodowane rośliny, które razem tworzyły klimat egzotycznego kraju, wprawiły zwiedzających w zachwyt. Każdy znalazł tam coś dla siebie.

Odczuwamy jednak lekki niedosyt. Przez to, że wycieczka trwała tylko trzy dni, wielu z nas chce wrócić do Wrocławia, by obejrzeć dokładniej to miasto. Mamy nadzieję, że te plany wkrótce się zrealizują! (Michał Gójski, klasa II G)