Wózki inwalidzkie za zwyczajne nakrętki?

Dnia 1 grudnia przedstawiciele klasy II G i I C wraz z opiekunką p. Edytą Kostowską uczestniczyli w uroczystym przekazaniu wózków inwalidzkich przez Żoliborskie Stowarzyszenie „Dom–Rodzina–Człowiek”. Uroczystość odbyła się w Gimnazjum nr 23 im. Ireny Sendlerowej przy ul. Tarnowieckiej 4. Po przekazaniu wózków, które ułatwią życie pani Ewie i panu Wojtkowi, mogliśmy obejrzeć wspaniały występ uczniów gimnazjum, który nawiązywał do życia osób niepełnosprawnych. Uczestniczyliśmy również w debacie „Dlaczego warto pomagać innym?” Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w akcji „Wózek za nakrętki”. Pamiętajmy, że wrzucanie nakrętek to rzecz, która nic nas nie kosztuje, a może pomóc zarówno wielu osobom, jak i środowisku. Dlatego zachęcamy Was do wrzucania nakrętek do specjalnie przygotowanych pojemników w naszej szkole. (Agata Cichocka, klasa II G)