Let’s S.M.A.R.T. together!

W połowie stycznia pierwsze klasy zakończyły zawziętą rywalizację w tajemniczej, nieprzewidywalnej grze S.M.A.R.T., zorganizowanej przez uczennice klasy III F z nieocenioną pomocą pani Beaty Iwańskiej–Szurmak. Gra składała się z pięciu etapów:
1. Sprytu (S.), w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością szkoły, odszukać miejsce, znaleźć pytanie, a potem poprosić odpowiedniego nauczyciela o odpowiedź;
2. Mądrości (M.) – krzyżówki ze znajomości historii szkoły i nie tylko;
3. Aktywności (A.), czyli kilku rzutów do kosza dla rozruszania kości;
4. Rezolutności (R.), która sprawdzała czy pierwszaki umieją już wystarczająco szybko rozpoznawać swoich nauczycieli;
5. Tajemnicy (T.) – uczniowie zamknięci w podziemiach szkoły szukali wiadomości od generała Chrzanowskiego, przy czym musieli pokonać kilka, jak się okazało, niebanalnych zadań.
Od początku do samego końca trwania gry nie można było przewidzieć zwycięzcy, z każdą bowiem konkurencją kto inny wychodził na prowadzenie. Największym zaskoczeniem był etap Mądrość, gdzie wszystkie klasy osiągnęły wyniki 80% i wyższe. Ostatecznie wygrała klasa I D z przewagą 2 punktów procentowych! Zaraz za nią uplasowała się klasa I G. Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy wyrównanej walki i umiejętności pracy zespołowej, jednak tym razem nagroda jest tylko jedna. Klasie I D przyznajemy dodatkowy dzień wycieczki.

Na zdjęciu grupa młodzieży, część z nich z zakrytymi oczami, schodzi po schodach do piwnicy.

Tags