Zamoyski szkołą pod żaglami?

W czwartek, 7 kwietnia w ramach cyklu „10 wykładów na 110–lecie” gościliśmy pana kapitana Adama Busza, który dwa tygodnie temu odbył z młodzieżą z naszej szkoły rejs „Pogorią” po Morzu Śródziemnym. Nasz gość, absolwent „Zamoyskiego”, przez godzinę barwnie opowiadał o swojej wielkiej pasji, jaką jest żeglarstwo. Mogliśmy usłyszeć między innymi o tym, jak w młodości zaczynał od hobbystycznego pływania po Zalewie Zegrzyńskim i mazurskich jeziorach, by następnie spróbować sił na falach Bałtyku, a w końcu wypłynąć na jeszcze szersze wody. Dowiedzieliśmy się też o niezwykle ciekawym doświadczeniu, jakim było prowadzenie kilkumiesięcznych rejsów dla młodzieży na żaglowcu „Concordia” w ramach kanadyjskiej „Szkoły pod żaglami”. Opowieść była ilustrowana zdjęciami, co oczywiście podniosło jeszcze jej atrakcyjność. Bardzo dziękujemy panu kapitanowi za to ogromnie interesujące spotkanie i liczymy na wspólny rejs za rok!

Na zdjęciu wykładowca stoi przy tablicy z napisem "10 wykładów na 110 lat Zamoyskiego".