A Zamoyszczacy debatują…

25 maja reprezentanci Zamoyskiego Klubu Debat wzięli udział w ostatniej kolejce Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Zajmując stanowisko opozycji wobec tematu „Dostęp do internetu jest prawem człowieka” zwyciężyli drużynę z Prywatnego Liceum im. Jeana Monneta. Było to niezwykle istotne zwycięstwo, gdyż dało szansę naszym uczniom na udział w ćwierćfinałach WLD. I oto nadszedł ten radosny dzień, drużyna Zamoyskiego Klubu Debat po niecałym roku istnienia wchodzi do rozgrywek finałowych Warszawskiej Ligi Debatanckiej! Ćwierćfinały odbędą się w środę 14 czerwca – wówczas podopieczni Magdy Modzelewskiej zmierzą się z uczniami XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w debacie, której teza brzmi:”W Polsce powinno się wprowadzić Bezwarunkowy Dochód Podstawowy”. Mamy gorącą nadzieję, że również to spotkanie okaże się zwycięstwem. (Kacper Żakowicz, klasa II G)

Na zdjęciu logo ligi debatanckiej.