Licealiści debatowali w Zamoyskim

W weekend 6-8 kwietnia w naszym liceum gościli młodzi debatanci z całej Polski: przyjechali m.in. z Torunia, Chorzowa i Białegostoku. Wszystko po to, by wziąć udział w turnieju „Szkoła debatuje”, który po raz pierwszy odbył się w Warszawie, właśnie w murach naszej szkoły. Przez trzy dni 40 licealistek i licealistów uczestniczyło w warsztatach i turnieju, które pozwoliły im rozwijać obywatelskie cnoty, jakimi są umiejętności wypowiadania się na sprawy dla społeczeństwa ważne i obrony własnego zdania. Zastanawiali się, jaką postawę przyjąć wobec rasizmu, czym jest patriotyzm, jak powinien wyglądać samorząd terytorialny itp., a wszystko to pod opieką profesjonalnych trenerów i sędziów, których obecność zawdzięczamy Fundacji Polska Debatuje, merytorycznemu partnerowi wydarzenia.

Wśród uczestników nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły, która w składzie: Michał Reczek, Joanna Rzempołuch, Magdalena Strzyczkowska, Julia Sosińska, Michał Gójski, Tomasz Szuster, odniosła wiele sukcesów.

Turniej jest kolejną inicjatywą uczniów naszej szkoły, co pozwala sądzić, że Zamoyszczacy, oprócz edukacji szkolnej, odbierają edukację obywatelską na równie wysokim poziomie. (Tomasz Szuster, klasa II B)

Na zdjęciu grupa młodzieży w sali podczas debat.

Tags