Kurs językowy w Cambridge

Jako uczestniczka kursu „Language Improvement for Teachers” przypomniałam sobie czasy studenckie, zwłaszcza że zarówno zajęcia, jak i zakwaterowanie miałam na terenie uniwersyteckiego campusu. Poza możliwością szkolenia języka kurs był okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami z całej Europy. Niezwykłymi atutami zajęć były: wysoki profesjonalizm lektorów, ich umiejętność motywowania wszystkich studentów do aktywnego udziału w zajęciach i sztuka wykorzystywania w procesie nauczania nowoczesnych technologii. Oprócz kursu regularnego Szkoła Językowa Bell oferowała dodatkowe warsztaty językowe i metodyczne – Afternoon Workshops oraz niezwykle interesujące i inspirujące Cultural Talks – zajęcia o literaturze, sztuce, kulturze.  Dwukrotnie miałam też przyjemność uczestniczyć w Plenary Talks – wykładach prowadzonych przez światowej rangi specjalistów od edukacji, w tym z dyrektorką szkoły. Pobyt w Cambridge pozwolił mi zanurzyć się w atmosferę starego, pełnego historycznych pamiątek studenckiego miasta i uczestniczyć w tradycyjnych sportowych i kulturalnych rozrywkach, jak panting czy festiwal szekspirowski. Czas wolny spędzałam na zwiedzaniu zakątków Cambridge oraz najciekawszych miejsc w pobliskim Londynie. Z Anglii wróciłam jako jeszcze większa miłośniczka Szekspira i przyjaznej uczniom edukacji oraz jako wierna klientka brytyjskiej marki Next. (Edyta Ołdakowska-Dębek)