Wygraliśmy festiwal w Hoffmanowej!

Festiwal 12 Minut to festiwal małych form teatralnych corocznie organizowany przez LO Hoffmanowej. W tegorocznej edycji 20 i 21 listopada udział wzięło 10 zespołów teatralnych z różnych warszawskich szkół. Tematyka spektakli była niezwykle zróżnicowana, ale to co łączyło wszystkie wystąpienia, to ograniczony czas ich trwania do 12 minut. Zamoyska Grupa Teatralna zaprezentowała swoją 6-minutową etiudę teatralną stworzoną na postawie ballady Adama Mickiewicza „Świtezianka”. Odbiór wśród bardzo licznej publiczności był świetny.
Pokaz najwidoczniej spodobał się też 4-osobowemu jury, które przyznało grupie nagrodę główną festiwalu! Oprócz statuetki i dyplomów, zespół otrzymał książki, notatniki, zaproszenia do Teatru Żydowskiego i zaproszenie na warsztaty teatralne.

Oto jedna z recenzji spektaklu napisana przez Janka Filipeckiego:
„Świtezianka” to porywające ujęcie ikonicznego a także kultowego utworu w niebanalny sposób. Urzeka, oszałamia a przede wszystkim angażuje widza. Spektakl w wykonaniu Zamoyskiej Grupy Teatralnej wyróżnia się na tle innych sztuk kunsztem aktorskim i dopracowaną choreografią.

Tags