Programujemy i uczymy się zdalnie

W sobotę, 14 marca odbył się kolejny turniej programistyczny w ramach projektu „Mistrzostwa w Programowaniu i Algorytmice”. W konkurencji indywidualnej wzięło udział 15 uczniów z klas pierwszych i drugich, pracując zdalnie ze swoich domów. Najwyższy wynik w klasach drugich uzyskał Maciej Bielik z klasy II A, a w klasach pierwszych Mateusz Karandys z klasy I K.

W turnieju drużynowym uczestniczyło 5 zespołów z XVIII LO im. Jana Zamoyskiego. Uczniowie pracowali zdalnie komunikując się za pomocą różnych narzędzi informatycznych przeznaczonych do zespołowej pracy na odległość. Drużyna w składzie Grzegorz Kwacz, Maciej Bielik i Marcin Jarczewski znalazła się w pierwszej dziesiątce spośród 120 zespołów z całej Polski.

Wszystkim uczniom XVIII LO im. Jana Zamoyskiego, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę, gratulujemy dobrych wyników i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.

Następne zawody w programowaniu planowane są na piątek 27 marca, godz. 15.30 – 18.30. Zachęcam drużyny do zdalnej pracy zespołowej – treningów z wykorzystaniem zadań z poprzednich turniejów oraz zadań na serwerze Szkopuł. (Renata Rasztawicka)