Home » Aktualności » Klasa II B na Roztoczu

Klasa II B na Roztoczu

W dniach 11 – 13 października klasa II B wybrała się na wycieczkę na Roztocze. Kilkudniowy pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta założonego przez Jana Zamoyskiego – Zamościa. Podczas czasu spędzonego z przewodnikiem mogliśmy usłyszeć wiele faktów historycznych i ciekawostek oraz na własne oczy zobaczyć to wiekowe miasto. Po powrocie do autokaru, a następnie dojechaniu do ośrodka, czekał na nas ciepły obiad, a potem mnóstwo sportowych gier i rywalizacji.
Drugi dzień wycieczki minął nam pod znakiem spacerów. Klasa wraz z opiekunami wybrała się na wielogodzinne przejście po roztoczańskich lasach. Mieliśmy okazję zobaczyć leśne wodospady oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek o tamtejszej przyrodzie. Wyprawę podsumowaliśmy wspinaczką na wieżę widokową oraz pięknym widokiem z samego jej szczytu.
W godzinach wieczornych podzieleni na dwie grupy wybraliśmy się na mrożący krew w żyłach nocny spacer po lesie, podczas którego czekało na nas mnóstwo strasznych niespodzianek. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wspólnego oglądania meczu Albania – Polska.
Ostatniego dnia już z samego rana opuściliśmy ośrodek, aby znaleźć się w Zwierzyńcu, gdzie czekała na nas ogromna dawka informacji o roztoczańskiej faunie i florze. Zwiedziliśmy wystawę leśnych gatunków zwierząt poznając przy okazji ich zwyczaje.
Około godziny 18.00 klasa bezpiecznie przybyła do Warszawy kończąc tym samym tę ekscytującą wycieczkę. (Natalia Wądołkowska, klasa II B)

2016 Copyright Statmedi