Klasa III L na Mazurach

W dniach 20-22 października klasa III L wybrała się na podbój Mazur. Pierwszego dnia, w drodze do miejsca docelowego, zatrzymaliśmy się na Polach Grunwaldzkich, gdzie niegdyś toczyła się słynna bitwa. Do hotelu dojechaliśmy około siedemnastej – wkrótce czekała nas obiadokolacja, a następnie wspólny spacer po Giżycku w odsłonie nocnej.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Wilczy Szaniec oraz Twierdzę Boyen. Przechadzając się po podziemnych korytarzach, mieliśmy okazję odświeżyć naszą wiedzę historyczną. Choć pod koniec dnia pogoda uległa pogorszeniu, przez co zwiedzanie Giżycka z przewodnikiem zostało odwołane, to przez cały ten czas wszystkim towarzyszyły dobre humory. Klasowa integracja przy akompaniamencie gitar pozwoliła nam choć na chwilę zapomnieć o szkolnych obowiązkach.

Trzeciego dnia pożegnaliśmy się z Giżyckiem, aby móc odbyć rejs statkiem po jeziorach mazurskich z portu w Rucianym-Nida. Spędziliśmy wspólnie beztroskie chwile podziwiając widoki z pokładu, a cały czas towarzyszył nam mocny wiatr. Następnym celem było zwiedzanie Mikołajek – był to miły akcent kończący nasz pobyt na Mazurach. (uczennice klasy III L)

Tags