FAZA 2022

Po dwuletniej przerwie, Festiwal Artystyczny Zamoyskiej Awangardy – FAZA, wraca!

W dniach 25 i 26 marca mieliśmy przyjemność organizować najbardziej niestandardowe wydarzenie w naszej szkole – Festiwal FAZA. Zgodnie z tradycją, zaprosiliśmy młodych artystów w progi Zamoyskiego, by dać im możliwość wyrazu artystycznego i wspólnie świetnie się bawić!

25 marca był dniem teatralno-wokalnym – mieliśmy zaszczyt oglądać występy grup teatralnych oraz słuchać utalentowanych wokalistów. 26 marca poświeciliśmy zespołom muzycznym, zróżnicowanym pod względem gatunkowym, dlatego każdy mógł znaleźć coś dla siebie! W tym roku postanowiliśmy dać także przestrzeń wyrazu dla artystów sztuk plastycznych, dlatego w trakcie dwóch dni odbywała się wystawa artystyczna w zakresie malarstwa, rysunku, fotografii oraz rzeźby.

Wstęp na nasz festiwal był całkowicie wolny i bezpłatny, więc była to niesamowita okazja dla uczniów wszystkich warszawskich liceów (i nie tylko!) czy zainteresowanych zostaniem Zamoyszczakiem, aby poznać naszą szkołę z innej perspektywy.

Z pewnością było to niezapomniane przeżycie dla osób występujących i gości, a zwłaszcza – dla organizatorów. Pracowaliśmy parę miesięcy po to, aby wszystko w dniu wydarzenia było dopięte na ostatni guzik. Zgromadziliśmy wspaniały zespół ludzi o różnych zainteresowaniach i umiejętnościach oraz stworzyliśmy niemal rodzinne więzi.

Aby obejrzeć pełną relację z wydarzenia i przygotowań zapraszamy na naszego Instagrama @festiwal_faza oraz stronę na Facebook’u FAZA – Festiwal Artystyczny Zamoyskiej Awangardy.

Do zobaczenia w następnym roku!