Warsztaty wielkanocne dla dzieci z Ukrainy

W sobotę 9 kwietnia w naszym liceum odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy. Zajęcia rozpoczęły się o 11.00. Dzieci w różnym wieku mogły malować odlewy z gipsu oraz dekorować styropianowe jajka. Prace były fantastyczne, co widać na załączonych zdjęciach. Warsztaty były pełne uśmiechów i zabawy. Pod koniec zajęć przyniesione zostały klocki, z których dzieci budowały najróżniejsze budowle – od wieżowców do drzew. Organizatorką warsztatów była pani Agata Siennicka-Olzacka. Dodatkowo pojawiła się nieoceniona pomoc kilku mam, które sprawowały opiekę i pomagały w komunikacji z dziećmi. W warsztatach wzięły udział również wolontariuszki z klasy I F, które dzielnie wspierały dzieci w ich pracy nad ozdobami wielkanocnymi. Współpraca na warsztatach była świetna, dzieci stworzyły piękne dzieła, a temu wszystkiemu towarzyszyła przedświąteczna atmosfera. (Zofia Fedorko, klasa I F)