Piłkarskie emocje w Zamoyskim

Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej chłopców w dniu 19 maja wzięła udział w turnieju rozgrywanym w ramach Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej odbył się na stadionie „Varsovia” przy ul. Międzyparkowej. Do turnieju zgłosiło się 20 drużyn reprezentujących śródmiejskie szkoły ponadpodstawowe. W fazie eliminacji nasza drużyna wygrała z reprezentacją LO im. Sobieskiego 2:0, następnie zremisowała z reprezentacją LO im. Andersa 1:1, w ostatnim meczu nasi piłkarze pokonali reprezentację Zespołu Szkół Poligraficznych 3:0. Do dalszej fazy turnieju awansowała jednak drużyna LO im. Andersa, która uzyskała taką samą ilość punktów, jednak miała lepszy bilans bramek zdobytych w eliminacjach. Postawa i zaangażowanie całej drużyny zasługuje na słowa uznania. Chciałbym jednak wyróżnić dwóch zawodników: bramkarza Bartosza Czerwińskiego z klasy III F i obrońcę Ryszarda Głowackiego z klasy I A. Nasza drużyna złożona w większości z uczniów klas I i II ma szansę uzyskiwać dobre rezultaty w kolejnych rozgrywkach. (Tomasz Szul)

Na zdjęciu drużyna piłkarska w czerwonych koszulkach.