Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu

W czerwcu zakończył się projekt „Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu”, w którym brała udział 30 osobowa grupa uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Projekt MAP był częścią wieloletniego „Programu rozwoju talentów informatycznych na lata 2019-2029” ustanowionego uchwałą nr 43 Rady Ministrów z dnia 28 maja 2019 r.

Projekt ten bazował na świetnych osiągnięciach polskich uczniów w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej oraz sukcesach polskich studentów w Drużynowych Mistrzostwach Świata Uczelni Wyższych.

W roku szkolnym 2021/2022 projekt prowadziła Fundacja Rozwoju Informatyki we współpracy z Centrum Rozwiązań Strategicznych im. Jana Łukaszewicza, a projekt był wspierany przez Uniwersytet Warszawski i Wrocławski.

Uczniowie Zamoyskiego mieli możliwość uczestniczenia w kołach informatycznych organizowanych w naszej szkole we współpracy ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego – Grzegorzem Kwaczem i Alicją Kluczek – byłymi laureatami Olimpiady Informatycznej. Raz w miesiącu odbywały się turnieje programowania.

W ramach projektu zostały zorganizowane III Mistrzostwa Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W zawodach wystartowały 53 zespoły uczniowskie reprezentujące 35 szkół średnich z całej Polski. XVIII Liceum  im. Jana Zamoyskiego reprezentowała drużyna, w skład której weszli: Mateusz Karandys, Damian Trafiałek i Franciszek Pietrusiak – najlepsi programiści naszego liceum w roku szkolnym 2021/22.

Na zdjęciu drużyna biorąca udział w mistrzostwach programowania.