Przyjemne z pożytecznym

2 września w ramach dnia z wychowawcą uczniowie klasy IV D udali się do Łazienek. Najpierw był czas na miły spacer i powakacyjne pogawędki, a następnie odwiedziliśmy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Wzięliśmy udział w bardzo ciekawej lekcji „Synantropizacja, czyli cywilizowanie dzikości”. Pan Radek w niezwykle interesujący sposób opowiedział nam o zwierzętach, które – choć z natury dzikie – nauczyły się w mniejszym lub większym stopniu żyć w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka. Spotkanie obfitowało w mnóstwo ciekawostek dotyczących życia wiewiórek, dzików, niedźwiedzi, łosi, kruków, a nawet karaluchów! Lekcja łagodnie przeprowadziła nas z okresu wakacji do czasu wytężonej pracy i zaostrzyła apetyty na wiedzę w rozpoczynającym się roku szkolnym. W poniedziałek ochoczo ruszamy do nauki!