Psychologia a sukcesy w sporcie i nie tylko

21 listopada wybraliśmy się na wykład pani Darii Abramowicz – psycholożki sportowej, która współpracuje z obecnym światowym numer jeden WTA – Igą Świątek.
Prowadząca spotkanie opowiadała nam o zdrowiu psychicznym w sporcie, jak wpływa ono na naszą pracę, wyniki w sporcie oraz jak możemy dążyć skutecznie do sukcesu. Wspominała o wyznaczaniu celów, które mają być nasze osobiste, niezbyt odległe (czyli nie takie jak dostanie się na przykład na igrzyska olimpijskie w 2028, ale coś co mogłoby dać efekty za pół roku) i takie, które jesteśmy w stanie osiągnąć – metoda KOSMOS, według której cel ma być: Konkretny, Osobisty, Stawiający wyzwanie, Możliwy, Osiągalny, Spełniony.
Pani Abramowicz podkreśliła, że nie należy przejmować się opinią innych, ale dążyć do doskonałości dla siebie, bo nie mamy wpływu na opinię innych, ale na swoją pracę już tak. Warto także, abyśmy otaczali się dobrymi ludźmi i pamiętali, że zwycięstwo zaczyna się w naszej głowie. Dowiedzieliśmy się, jak radzić sobie ze stresem oraz że warto robić coś dobrego dla siebie każdego dnia i pamiętać o swoich podstawowych potrzebach. To można przełożyć nie tylko na sport, ale również na przygotowanie do matury, naukę. Dzięki temu będzie nam się po prostu lepiej i skuteczniej pracować.
Po wykładzie można było zadawać pytania, a nawet zrobić wspólne zdjęcie i dostać autograf. (Noemi z klasy IV C)

Tags