Jak uczynić otaczający nas świat lepszym…

5 grudnia Zamoyscy wolontariusze mieli szansę wziąć udział w spotkaniu ze wspaniałą osobą, dla której wolontariat jest jak oddychanie i która z wielkim zaangażowaniem otacza opieką rodziny uchodźcze, organizuje pomoc dla osób „bez domu”, Babć z Domu Starości w Radości oraz ukraińskich sierot w ośrodku w Ossie. Nasz gość, pani Marina Hulia, laureatka nagrody im. ks. Józefa Tischnera oraz nagrody im. Ireny Sendlerowej „za naprawianie świata” opowiedziała o założeniu demokratycznej szkoły na dworcu kolejowym w Brześciu, wzruszających losach czeczeńskich dzieci oraz ich mam, które tam spotkała, zaangażowaniu Dzieci z Dworca Brześć w działalność charytatywną w Polsce, czyli o tych, którzy sami potrzebując pomocy angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym.

Dziękujemy pani Marinie za piękną lekcję o pomaganiu oraz o otwartości na drugiego człowieka!

Na zdjęciu młodzież w sali lekcyjnej ogląda prezentację multimedialną.