Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza

Nasza szkoła wzięła udział w Zawodach Strzeleckich organizowanych przez Dzielnicę Śródmieście. Zawody były na wysokim poziomie, jeżeli chodzi o całą logistykę wydarzenia. Na początku, jeszcze przed oddaniem strzałów, uczniowie mogli poczuć się jak żołnierze na polu walki, dzięki bogatej wystawie broni z różnych zakątków świata. Mieli możliwość zobaczenia, wzięcia do ręki, przeładowania, a nawet rozłożenia na części. Co więcej dzięki licznym znawcom broni mogli poszerzyć wiedzę oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania na temat danego karabinu, strzelby, pistoletu bądź rewolweru. Po dokładnym zgłębieniu historii danej broni palnej uczniowie udawali się na pozycje, aby oddać na początku 5 strzałów próbnych, a następnie oddawali już 13 strzałów, z czego ostatecznie 10 liczyło się do generalnej punktacji. Oczywiście przed oddaniem strzałów uczniowie zostali odpowiednio poinstruowani. Instruktorzy mówili o odpowiedniej pozycji strzeleckiej, postępowaniu z bronią oraz o wszystkich najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas przebywania na terenie strzelnicy. Instruktorzy byli przyjaźnie nastawieni do każdego uczestnika, dokładnie wszystko objaśniali oraz byli w stanie pomóc, jeżeli ktoś w danym momencie tej pomocy potrzebował.

Naszą szkołę reprezentowało 7 uczestników z klas trzecich oraz pierwszych – niestety nie udało się zebrać pełnej grupy. Natomiast pomimo niskiej frekwencji odnieśliśmy świetnie wyniki. Szczególne gratulacje należą się Wiktorowi Wenclowi, który zdobył 91 pkt. i zajął 5 miejsce spośród 70. Reszta uczniów naszej szkoły uplasowała się na miejscach: 10 (Oskar Hebda z liczbą punktów 88), 14 (Hubert Jastrzębski z liczbą punktów 87), 18 (Milena Pawłowska oraz Janek Szulc z liczbą punktów 86), 28 (Kamil Polak i Patryk Drewniak z liczbą 83 punktów)

Jak widać, wyniki są naprawdę dobre, a wręcz można powiedzieć znakomite, patrząc na liczbę wszystkich osób biorących udział w tym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że w przyszłości znajdzie się większa liczba ochotników, dzięki którym będziemy mogli zdobyć jeszcze wyższe miejsca w rankingu ogólnym. (Hubert Jastrzębski, klasa III E)

Tags