Nasza reprezentacja na turnieju Triobasket

18 marca odbył się Turniej Koszykówki Triobasket, w którym brali udział uczniowie warszawskich szkół ponadpodstawowych. Rywalizują w nim drużyny złożone z trzech zawodników grających na jeden kosz – formuła ta jest coraz bardziej popularną odmianą koszykówki i była dyscypliną pokazową na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Blanka Stanio, Marta Pietrzak (kapitan drużyny), Emilia Dąbkowska i Pola Szablewska. W turnieju chłopców wystartowały dwie drużyny w składzie: Bartosz Bieryło, Szymon Krętowski, Antoni Zybała i Mikołaj Konczewski (kapitan drużyny) oraz druga: Filip Woźniakowski, Krzysztof Dębski i Bartłomiej Małys (kapitan drużyny). W rywalizacji dziewcząt wystartowało 17 drużyn, a chłopców 68 drużyn. Naszym reprezentantom nie udało się awansować do fazy finałowej. Należy wspomnieć, że poziom sportowy turnieju – jak co roku – był bardzo wysoki z uwagi na to, że mogą brać w nim udział także uczniowie trenujący koszykówkę na co dzień w klubach sportowych. Sukcesem naszego reprezentanta zakończył się konkurs rzutów za 3 pkt, który wygrał reprezentujący nasza szkołę uczeń klasy II A Filip Woźniakowski.

Tags