Weź udział w Civic Up! Academy

Ambasada USA, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Wspomagania Wsi zapraszają młodzież w wieku 15-18 lat do udziału w Civic Up! Academy – piątej edycji 9-dniowej szkoły letniej o demokracji i zaangażowaniu obywatelskim dla osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych.

W dniach 23 lipca do 1 sierpnia 2023 r. w Warszawie spotka się 18 osób w wieku 15-18 lat, które mają pasję do zmieniania świata. Pod okiem polskich i amerykańskich specjalistów uczestnicy z całej Polski będą uczyć się, jak planować i realizować działania społeczne. Podczas warsztatów uczestnicy przejdą przez całą ścieżkę projektową –  od zdiagnozowania problemu do zrealizowania działania. Porównają systemy demokratyczne i aktywizm społeczny w Polsce i USA. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy i aktywiści społeczni.

Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i inspirację do działania, ale także zrealizować przy wsparciu mentorów mini-projekt na terenie swojej miejscowości po zakończeniu szkoły letniej. Na potrzeby realizacji projektów organizatorzy przewidują dofinansowanie dla każdego zespołu. Realizacja projektów jest przewidziana w okresie od września do grudnia 2023 r.

Do tegorocznej edycji zapraszamy 2-osobowe zespoły. Licealiści zgłaszają się parami, aby po ukończeniu szkoły letniej zrealizować razem projekt społeczny. Znajomość jęz. angielskiego w stopniu komunikatywnym jest wymagana.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 kwietnia 2023 r.

Szczegóły programu i formularz zgłoszeniowy na stronie programu.

Pytania można przesyłać na adres:  civicup.academy@ceo.org.pl

Informację o wydarzeniu można również udostępnić poprzez post na Facebooku.

Na zdjęciu plakat promujący inicjatywę Civic up Academy.

Tags