Konkursy organizowane przez SCEK

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza Uczennice i Uczniów warszawskich szkół do udziału w konkursach:

PROMOCJA TALENTÓW – konkurs plastyczny o formule otwartej
Tematyka zgłaszanych prac jest dowolna. Warunkiem zakwalifikowania do konkursu jest zgłoszenie minimum 3 prac swojego autorstwa.
– maksymalny wiek uczestnika: 19 lat
– termin przyjmowania zgłoszeń: 4 maja 2023 r.
Więcej informacji: Promocja Talentów. Konkurs plastyczny – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (scek.pl)

Warszawski Festiwal Teatralny Młodych – konkurs dla dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych
Konkurs odbędzie się od 31 maja do 2 czerwca w II kategoriach wiekowych: dziecięcej (do 12 lat) i młodzieżowej (13-20 lat).
W obu kategoriach odbywają się eliminacje na podstawie przesłanych nagrań spektakli.
Termin przyjmowania zgłoszeń: 22 maja.
Więcej informacji: Warszawski Festiwal Teatralny Młodych 2022 – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (scek.pl)

MÓJ BUSZ PO POLSKU – konkurs na materiał dokumentalny
Można wybrać tradycyjną formę literacką, przygotować reportaż radiowy, filmowy lub fotograficzny. Ważne, aby praca zachowała charakter dokumentalny.
Konkurs dedykowany jest osobom w wieku 13-19 lat
Termin przyjmowania zgłoszeń: 31 maja 2023 r.
Więcej informacji: Konkurs na materiał dokumentalny – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (scek.pl)

Turniej Jednego Wiersza – konkurs literacki
Zgłoszony może zostać jeden, dotąd niepublikowany i niezgłaszany do innych konkursów, utwór poetycki, który nie przekracza 50 wersów.
Konkurs dedykowany jest osobom w wieku 13-19 lat
Termin przyjmowania zgłoszeń: 17 kwietnia 2023 r.
Więcej informacji: Turniej Jednego Wiersza – Wiosna 2022 – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (scek.pl)

Warszawski Festiwal Wokalny
Festiwal odbędzie się 25-26 maja i adresowany jest do młodzieży, która chciałaby zaprezentować swoje umiejętności wokalne.
Zachęcamy również do zgłaszania swoich autorskich kompozycji.
Dwie kategorie wiekowe: 12-16 lat, 17-20 lat
Termin przyjmowania zgłoszeń: 16 maja 2023 r.
Więcej informacji: Warszawski Festiwal Wokalny – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (scek.pl)