Konkurs „Mierzymy się ze smogiem!”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie dla szkół pod hasłem „Mierzymy się ze smogiem”! To doskonała okazja, by zdobyć jeden z zestawów do prowadzenia w szkole pomiarów jakości powietrza i rozpocząć działania w ramach Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

Czym jest Edukacyjna Sieć Antysmogowa?

ESA to program edukacji ekologicznej skupionej wokół problemu zanieczyszczenia powietrza. Uczestniczy w nim już ponad 1700 szkół i przedszkoli z całej Polski. Od kliku lat ESA i OSE współdziałają, promując zalety edukacji cyfrowej i wykorzystania nowoczesnych narzędzi w edukacji.

Co można wygrać w konkursie?

Mamy dla Was dwa pakiety – w zależności od tego, czy szkoła prowadzi już pomiary stanu powietrza, czy dopiero chciałaby zacząć je monitorować.

W wariancie nr 1
– przeznaczonym dla szkół bez mierników – do wygrania jest 70 zestawów: miernik, tablica zewnętrzna do wyświetlania wyników pomiarów i edukacyjny ekran wewnętrzny.

W wariancie nr 2
– o który mogą walczyć szkoły z miernikami – do wygrania jest 1530 ekranów edukacyjnych, dzięki którym uczniowie i nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający szkołę będą mogli zobaczyć bieżące wyniki pomiarów i treści edukacyjne na temat smogu.

Jak się zgłosić?

Jedyne, co musicie zrobić, to do 14 lipca 2023 r. przesłać zgłoszenie przez formularz dostępny na stronie ESA wraz z hasłem zachęcającym do dbania o jakość powietrza.

Formularz zgłoszeniowy do Pakietu edukacyjnego 1

Formularz zgłoszeniowy do Pakietu edukacyjnego 2

Nie zwlekajcie – kolejność zgłoszeń również ma znaczenie!

Gdzie szukać informacji?

Informacje o projekcie i regulamin znajdziecie na stronie: esa.nask.pl/rekrutacja.

Na zdjęciu plakat promując konkurs.

Tags