Polacy na Syberii – obejrzyj ciekawą wystawę!

Dzięki współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych prezentujemy w szkole kolejną ciekawą wystawę. Na II piętrze można zapoznać się z sylwetkami wybitnych Polaków, którzy w trudnym okresie zaborów, jako zesłańcy, prowadzili badania naukowe i dokonywali niezwykłych odkryć. Są wśród nich przedstawiciele wielu profesji: podróżnicy i geografowie, przyrodnicy i etnografowie, językoznawcy i inżynierowie. Wystawa prezentowana jest z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Sybiraka, który obchodzimy 17 września. Jest pierwszą częścią większej ekspozycji z cyklu „Polacy światu”, a kolejna – mamy nadzieję – już za rok.

Dziękujemy Departamentowi Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych za przekazanie nam tych wartościowych materiałów.

Na zdjęciu wystawa na szkolnym korytarzu.