Śp. Julian Pyz

Witam Was, moi młodsi koledzy i koleżanki…” – to był Jego wstęp do wspomnień na każdej ważnej uroczystości w szkole. Tym samym przełamywał różnice wieku i pokoleń. Obdarzał nas życzliwym spojrzeniem, uśmiechem i wieloma anegdotami z życia Zamoyszczaka.

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci Juliana Pyza – absolwenta naszego Liceum z 1960 roku, honorowego członka Stowarzyszenia Wychowanków, a przede wszystkim naszego Przyjaciela. Zawsze chętny do dzielenia się swoimi wspomnieniami z czasów licealnych, prowadził inspirujące lekcje dla młodych Zamoyszczaków.

W imieniu całej społeczności szkolnej składamy wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom.

Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej.

Pogrzeb odbędzie się 18 października 2023 r. (środa) o godz. 12.00 w drewnianym kościele Świętego Wincentego a Paulo na Cmentarzu Bródnowskim.

Na zdjęciu pan Julian Pyz.