Wyjazd językowy na Maltę

W dniach 1 – 8 października klasa II F uczestniczyła w wyjeździe językowym na Maltę. 31 uczestników zostało zakwaterowanych u rodzin maltańskich, dzięki czemu mogli szkolić znajomość języka w codziennych kontaktach. Każdego dnia w godzinach przedpołudniowych uczniowie brali udział w lekcjach języka angielskiego w szkole IELS w miejscowości Sliema. Zajęcia odbywały się w grupach międzynarodowych, co umożliwiało nawiązanie nowych znajomości i komunikację z rówieśnikami po angielsku. Po południu organizowane były wycieczki do zabytkowych i kulturowych atrakcji wyspy – Mdina (dawna stolica), Valletta (obecna stolica) i maltańskie Trójmiasto. Znalazł się również czas na sport i wypoczynek – wyjście na plażę i gra w siatkówkę, a wieczorami niektórzy rozgrywali mecze w piłkę nożną z udziałem miejscowych zawodników. Sprzyjała temu pogoda – codziennie było ciepło i słonecznie. Po tygodniu pobytu wszyscy wrócili nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni z osiągniętych postępów językowych.