Dzień Języków Obcych

W środę 25 października odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie uczący się języka francuskiego i hiszpańskiego wysłuchali wykładu dr Agnieszki Dryjańskiej z Instytutu Romanistyki UW na temat „Neologizmy – zwierciadło kultury”. Wykład dotyczył słowa roku, młodzieżowych słów roku i feminatywów.

W małej sali gimnastycznej królował język niemiecki. Nasza absolwentka Zuzanna Arczewska wygłosiła wykład dotyczący studiów na Wydziale Lingwistyki Stosowanej UW. Jeśli jesteście zainteresowani, możecie obejrzeć poniższą prezentację.

Prezentacja o lingwistyce

Wykłady online w języku angielskim poprowadzili wykładowcy z Akademii Leona Koźmińskiego:
– dla uczniów klas I i II – Effective communication: what lurks in the cellar? – prelegent dr Halina Wiśniewska
– dla uczniów klas 3 – Career on Wall St. or a garden patch? Impressions on success – prelegent pan Marcin Matyja

Na zdjęciu uczniowie podczas wykładu w auli szkoły.